Mekke

Allahın Evi. Kabe-i Şerif burada bulunur. Hz.Muhammed(S.A.V) in doğduğu şehir. İlk insan ve ilk Peygamber olan Hz.Adem Allahın emri ile Kabe-i Şerifi bu şehirde yapar. Burada sevap ve günahlar bire yüz bin verilir.

Medine

Dünyanın en huzurlu ve temiz şehri, Maneviyatın kalbi. Hz.Muhammed(S.A.V) in Şehri. Medine-i Münevvere. Hz Muhammed(S.A.V) in Kabri Şerifleri burada yer alır. Burada sevap ve günahlar bire bin verilir.

2018 Umre

Kızım ve Ben

18 Ekim 2016 dan bugüne Ben, Annem ve Kızım ile birlikte İstanbul'daki evimizde yaşıyoruz.

Atlasteks Yazılım

2016 yılının Ocak Ayında Atlasteks'te Yazılımcı olarak işe başladım. Work Station CRM Paneli Programını yazdım. Şu an Atlasteks'te çalışıyorum.

2016-2018 Türkiye

Yazılım ve Dış Ticaret Müdürü

Hong Kong'ta Vulcain Limited Şirketini kurduktan sonra Hong Kong Kimliğini kazandım. Banka Hesaplarıma milyon dolarlar giriş çıkış yapıyordu. Hong Kong'ta saygın bir vatandaş haline gelmiştim. Hergün Çin'deki evimden Hong Kong'taki işyerime gidip geliyordum.

2010-2016 ÇİN-Hong Kong

Havana Dış Ticaret Müdürü

Havana Ticaret Şirketi'nde Dış Ticaret Müdürü olarak işe başladım. marcamarca.com.tr nin kurucularından oldum. Tekrar Çin ve Hong Kong'a geri gittim. Havana'da çalıştığım esnada bir çok marka ürettik.(Vermonth, Genuova, Philip Rainer, Fitdesk,Rlxon...vs(yaklaşık 150 Marka))

İstanbul Laleli ve Havalimanında Rehberlik

4 Yabancı dili ileri derecede konuşabildiğim için kolaylıkla rehberlik işi bulabiliyordum. 2009 yılında Türkiye'ye gelen Dünyaca ünlü Metalika Grubuna 1 günlük rehberlik etmiştim.

2009-2010 TÜRKİYE

Yurt Dışı Tecrübem(Kırgızistan-Kazakistan-Çin)

2003 yılında Kırgızistan'da okumaya başladım. O yıllarda Çin'e gidip tekrar Kırgızistan'a geri dönüyordum. 2003 yılında Kırgızca, Rusça ve İngilizceyi ileri derecede konuşmaya başladım. 2005 yılında Çin'ce öğrenmeye karar verdim. Kısa bir süre içerisinde Çince Okuma-Yazmayı öğrendim. Artık 4 Yabancı dili(Kırgızca, Rusça, İngilizce ve Çince) ileri seviyede konuşabiliyordum. Yazılım Uzmanlığı Eğitimini iyice almıştım. Birçok yeni proje yazmaya başladım.

Üniversiteye Başladım

Kırgızistan Naryn Üniversitesi. Orta Okuldan sonra tek hayalim Yazılım Uzmanlığı Bölümünü okumaktı. 2000 li yıllarda bu pekte mümkün değildi Türkiye'de. Çünkü Meslek Liseleri ve İmam Hatip Liseleri 2 milyon kişinin hazırlandığı üniversite sınavında Türkiye'de ilk sıralarda olsa bile istedikleri bölüme giremiyorlardı. Bu yüzden 3 yıllık bir aradan sonra yurt dışında okumaya karar verdim.

15 Eylül 2003 ÜNİVERSİTE

Aydın Anadolu Teknik Lisesi'ne Geçiş

Aydın Anadolu Teknik Lisesi Elektronik Bölümü'nde 2 yıl okudum.

Liseye Başladım

Aydın Mimar Sinan Lisesi Elektronik Bölümü'nde 1 yıl okudum. Derslerimin iyi olmasından dolayı Aydın Anadolu Teknik Lisesi'ne geçiş hakkı kazandım.

Orta Okula Başladım

Orta Okulu Osman Yozgatlı Orta Okulu'nda 3 yıl okudum.

İlk Okulumu Değiştirdim

İlk Okul 3. Sınıfta öğrenimime Ahmet Şerife Sanlı İlk Okulu'nda devam ettim.

İlk Okula Başladım

Ovaeymir İlk Okulu

12 EYLÜL 1988 OKUL

Aydın'a Taşındım

Hayatımın ilk ve büyük bir Taşınma Olayı(1521 km)

Kurban Bayramı Sabahı

Kurban Bayramının birinci günü olan Salı sabahında saat 5 te Siirt'te doğdu.

1 EYLÜL 1981 DOĞDUM